Nasz teatr logo

"Drogi Evanie Hansenie" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu z przytupem rozpoczyna 7 września nowy sezon prapremierą przeboju musicalowego „Drogi Evanie Hansenie” w reżyserii Pawła Szkotaka.
   Głównym bohaterem „Drogi Evanie Hansenie” jest 17-letni Evan, który ma problemy w relacjach z rówieśnikami. Zgodnie z zaleceniem terapeuty pisze do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce znajomego z klasy – Connora – i wyprowadza go z równowagi, bo Evan wspomina w nim o jego siostrze, Zoe. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i uznają, że chłopcy musieli się przyjaźnić. Próba sprostowania pomyłki przerasta nastolatka, który zaczyna brnąć w kolejne kłamstwa.
   „Drogi Evanie Hansenie” to historia o tych, którzy czują się niewidzialni. Spektakl porusza tematy, o których chcemy rozmawiać, ale często nie wiemy jak. Dotyka ważnych dziś problemów zdrowia psychicznego nastolatków, depresji, lęków społecznych i uzależnień w świecie mediów społecznościowych. To jednak także pełna ciepła opowieść o sile przyjaźni i budowaniu dobrych relacji, z prostym przekazem: #niejesteśsam.
   Musical „Dear Evan Hansen” miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul, a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną.
   W roli Evana Hansena widzowie zobaczą Marcina Franca, Macieja Badurkę oraz Michała Kondyjowskiego (swing). Postać Zoe Murphy wykreują Iga Klein i Urszula Laudańska, a jej brata, Connora Murphy’ego zagrają Jakub Rayman i Bartosz Sołtysiak. Obok nich wystąpią Oksana Hamerska i Agnieszka Wawrzyniak, Radosław Elis i Patryk Kośnicki, Dagmara Rybak i Katarzyna Tapek, Aleksandra Daukszewicz i Joanna Rybka oraz Maksymilian Pluto-Prądzyński i Maciej Zaruski. Kierownictwo muzyczne objął Dariusz Tarczewski, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Kierownikiem wokalnym jest Paweł Orłowski. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.